Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ), tęsdama modernių šilumos gamybos pajėgumų plėtros projektą Vilniaus centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje, pabaigė biokuro jėgainės slėginių įrenginių ir agregatų atitikties vertinimo paslaugų pirkimą ir pasirašė sutartį su notifikuota institucija „Bureau Veritas Polska Sp. z o.o“.
Bendra pasirašytos sutarties vertė siekia 200 tūkst. eurų. Konkurso laimėtoja atliks biokuro jėgainės slėginės įrangos ir agregatų bei jų saugos sistemų atitikties Slėginės Įrangos Direktyvai 2014/68/EU vertimo paslaugas, kurios yra būtinos saugiam slėginės įrangos ir agregatų įvedimui į eksploataciją. Pagal sutartį notifikuota institucija atliks jau atliktų darbų inventorizaciją, likusių slėginės įrangos ir agregatų montavimo darbų techninį vertinimą, vertins techninę dokumentaciją, atliks būtinuosius tyrimus, montavimo darbų inspekciją ir dalyvaus saugos sistemų bandymuose. Paslaugos pradedamos teikti iškart po sutarties pasirašymo ir bus tęsiamos paraleliai su vykdomais įrangos montavimo ir paleidimo-derinimo darbais.
„Nors finansiškai ši sutartis nėra didelės apimties, bet savo svarba yra viena iš kritiškiausių. Pabaigę katilinės dalies darbus, katilus galėsime naudoti tik atlikę jų atitikties vertinimą slėginės įrangos direktyvos (2014/68/EU) reikalavimams – įrodę, kad įranga atitinka ES keliamus reikalavimus bei yra saugi eksploatuoti“, – sako VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.
Pirkimas įvykdytas po to, kai VKJ nutraukė sutartį su buvusiu rangovu – restruktūrizuojama didžiausia Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi užbaigti darbus.
VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW (iš jų apie 70MW iš biomasės), o šiluminė galia – apie 230 MW.
Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biomasės. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. t. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.