Lt En
Pradžia
en

Europos Komisija patvirtino valstybės pagalbą Vilniaus kogeneracinei jėgainei

Europos Komisija patvirtino valstybės pagalbą Vilniaus kogeneracinei jėgainei

Šiandien Europos Komisija priėmė nutarimą, kad valstybės valdomos energetikos įmonės „Lietuvos energija“ Vilniuje statomai atliekų ir biokuro didelio efektyvumo kogeneracinei jėgainei gali būti skirta apie 150 mln. EUR valstybės pagalba, pagal Europos Sąjungoje galiojančias valstybės paramos taisykles. Europos Komisijos teigimu, šis projektas yra naudingas tiek Lietuvos piliečiams, tiek aplinkai ir neiškraipo konkurencijos.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą per Europos strateginių investicijų fondą (ESIF) jau finansuoja Europos investicijų bankas, kuris šios jėgainės statyboms yra skyręs 190 mln. EUR finansavimą. Finansavimas pagal vadinamąjį Junkerio planą užtikrins palankiausias rinkoje galimas paskolos sąlygas ir palūkanas naujai biokuru ir atliekomis kūrenamai kogeneracinei jėgainei.

„Šis Europos Komisijos sprendimas ilgai lauktas ir labai svarbus Lietuvai ir vilniečiams. Be valstybės paramos Vilniaus kogeneracinės jėgaines projektas nebūtų įmanomas. Tuo tarpu po šio sprendimo yra visiškai aišku, kad didelio efektyvumo kogeneracinė jėgainė Vilniuje tikrai stovės. Manome, kad jėgainė ne tik padės efektyviai išspręsti susikaupusių atliekų, bet ir aukštų šilumos kainų problemas“, – teigia Nerijus Rasburskis, „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius.

Europos Komisija šį projektą įvertino remdamasi 2014 paskelbtomis Valstybės pagalbos aplinkos apsaugai ir energetikai gairėmis. Pagal šias taisykles valstybės narės tam tikromis sąlygomis gali teikti valstybės pagalbą didelio naudingumo kogeneracinėms jėgainėms. Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą Vyriausybė 2014 m. gegužės 28 d. nutarimu pripažino valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

Naujoji Vilniaus kogeneracinė jėgainė, numatoma, galės pagaminti kone pusę Vilniui centralizuotai tiekiamos šilumos ir aprūpinti elektros energija 230 tūkst. namų ūkių. Likęs šilumos poreikis būtų patenkinamas kitų nepriklausomų šilumos gamintojų bei šilumos tiekėjo. Jėgainės elektrinė galia sieks - apie 88 MW, šilumos gamybos - apie 227 MW.

Skaičiuojama, kad viso Vilniaus kogeneracinės projekto vertė turėtų siekti apie 343 mln. EUR.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU