Lt En
Pradžia
en

Apie jėgainęNauja Vilniaus kogeneracinė jėgainė, galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus centralizuotai tiekiamos šilumos. Likęs šilumos poreikis būtų patenkinamas kitų nepriklausomų šilumos gamintojų bei šilumos tiekėjo. Prognozuojama, kad svertinė šilumos gamybos kaina Vilniaus CŠT sistemoje 2020 m. galėtų būti apie 20 proc. mažesnė lyginant su 2013 m. Taip pat Vilniaus kogeneracinė jėgainė pagamintų apie 0,4 TWh elektros energijos, tiek pakaktų elektros energija aprūpinti 230 tūkst. namų ūkių. Projektas įgyvendinamas Europos Sąjungos, Europos investicijų banko ir nuosavomis lėšomis.

Techniniai duomenys

Visa jėgainės elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia – apie 240 MW. Vilniaus kogeneracinė jėgainė suplanuota atsižvelgiant į šilumos poreikį sostinėje ir situaciją atliekų bei biokuro rinkoje. Ji galės užtikrinti penktadalį reikalingo poreikio šalčiausiu metu, ir apie 40 proc. visos Vilniui reikalingos šilumos per visus metus.

Renkantis būsimą įrangą teikiamas prioritetas aplinkosaugai – pasirenkami tie įrenginiai, kurie patys išmeta kuo mažiau teršalų, kad kuo mažesnis krūvis tektų dūmų valymo įrangai. Siekiant užtikrinti maksimalią aplinkos apsaugą, dūmų valymo įrenginiai kiekvienam jėgainės katilui bus atskiri.

Būsimos kogeneracinės jėgainės pagaminta šilumos energija bus tiekiama į Vilniaus miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinklą, o pagaminta elektra – į elektros perdavimo tinklo operatoriaus LITGRID 110 kV tinklą.

Vieta

Adresas: Jočionių g. 13, Vilnius.

Priimant sprendimą dėl Vilniaus kogeneracinės jėgainės vietos buvo atsižvelgiama į techninius bei teisinius sklypo parametrus, ekonominius ir aplinkosauginius aspektus, atstumą iki gyventojų, klientų bei kuro šaltinių.

Vietos pasirinkimo kriterijai:

  • Veikla planuojama šalia jau pastatytos komunalinių atliekų rūšiavimo gamyklos. Tai suteikia galimybę transportuoti reikalingą kurą mažais atstumais, įrengti specialius transporterius ir taip sumažinti automobilių transporto srautus į teritoriją bei minimizuoti atliekų tvarkymo kaštus.
  • Tinkamas prisijungimas prie inžinerinių tinklų: gamtinių dujų, elektros energijos tinklų, bei Vilniaus miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinklų.
  • Pritaikyta susisiekimo infrastruktūra: yra geležinkelio atšaka, išvengiama tankiai apgyvendintų teritorijų.
  • Tinkami sprendiniai: teritorija nepatenka į saugomų ar NATURA 2000 tinklo teritorijų ribas, joje nėra kultūros paveldo vertybių. Energijos gamybos veikla leidžiama pagal Vilniaus miesto bendrojo ir šilumos ūkio specialiojo plano sprendinius.
  • Arti vartotojai. Statyti tokią elektrinę šalia potencialių šilumos ir elektros vartotojų yra vienas iš esminių energijos panaudojimo efektyvumo kriterijų.


Jėgainės vizualizacija

   

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU