Nauja Vilniaus kogeneracinė jėgainė, galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus centralizuotai tiekiamos šilumos. Likęs šilumos poreikis būtų patenkinamas kitų nepriklausomų šilumos gamintojų bei šilumos tiekėjo. Prognozuojama, kad svertinė šilumos gamybos kaina Vilniaus CŠT sistemoje 2020 m. galėtų būti apie 20 proc. mažesnė lyginant su 2013 m. Taip pat Vilniaus kogeneracinė jėgainė pagamintų apie 0,4 TWh elektros energijos, tiek pakaktų elektros energija aprūpinti 230 tūkst. namų ūkių. Projektas įgyvendinamas Europos Sąjungos, Europos investicijų banko ir nuosavomis lėšomis.
Visa jėgainės elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia – apie 240 MW. Vilniaus kogeneracinė jėgainė suplanuota atsižvelgiant į šilumos poreikį sostinėje ir situaciją atliekų bei biokuro rinkoje. Ji galės užtikrinti penktadalį reikalingo poreikio šalčiausiu metu, ir apie 40 proc. visos Vilniui reikalingos šilumos per visus metus.
Renkantis būsimą įrangą teikiamas prioritetas aplinkosaugai – pasirenkami tie įrenginiai, kurie patys išmeta kuo mažiau teršalų, kad kuo mažesnis krūvis tektų dūmų valymo įrangai. Siekiant užtikrinti maksimalią aplinkos apsaugą, dūmų valymo įrenginiai kiekvienam jėgainės katilui bus atskiri.
Būsimos kogeneracinės jėgainės pagaminta šilumos energija bus tiekiama į Vilniaus miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinklą, o pagaminta elektra – į elektros perdavimo tinklo operatoriaus LITGRID 110 kV tinklą.
Adresas: Jočionių g. 13, Vilnius.
Priimant sprendimą dėl Vilniaus kogeneracinės jėgainės vietos buvo atsižvelgiama į techninius bei teisinius sklypo parametrus, ekonominius ir aplinkosauginius aspektus, atstumą iki gyventojų, klientų bei kuro šaltinių.