Lt En
Pradžia
en

Išrinkta naujos kadencijos Vilniaus kogeneracinės jėgainės valdyba

Išrinkta naujos kadencijos Vilniaus kogeneracinės jėgainės valdyba

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ išrinko naujos kadencijos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) valdybą. Du akcininko atstovai ir vienas nepriklausomas valdybos narys ketverių metų kadencijai paskirti praėjusį penktadienį.

Nepriklausomu valdybos nariu paskirtas daugiau negu dvidešimt metų patirties energetikoje sukaupęs Paul K. Dainora. Jis nepriklausomu valdybos nariu dirbo ir prieš tai buvusioje kadencijoje.

Nepriklausomo valdybos nario atrankoje dalyvavo 20 kandidatų. Atranka vykdyta pasitelkus vadovų ir vadovaujančio personalo paieška užsiimančią agentūrą „J. Friisberg and Partners“.

Akcininko „Ignitis grupės“ atstovais paskirti Grupės valdybos narys ir reguliuojamų veiklų vadovas Mantas Mikalajūnas ir Grupės valdybos narys bei finansų vadovas Jonas Rimavičius. Abu akcininko atstovai VKJ valdyboje dirbo ir prieš tai buvusioje kadencijoje.

  1. K. Dainora yra baigęs mechaninės inžinerijos studijas JAV Vilanovos (Villanova) universitete ir yra įgijęs ekonomikos bei finansų magistrą JAV Vest Česterio (West Chester) universitete. Šiuo metu jis dirba žaliojo vandenilio verslo vystymo vadovu „thyssenkrupp nucera AG & Co. KGaA“. Jis patirtį yra kaupęs įvairiose energetikos įmonėse JAV, Kanadoje, Vokietijoje ir kt.
  1. Mikalajūnas daugiau kaip 20 metų dirba įvairiose energetikos sektoriaus įmonėse, turi patirties tiek reguliuojamo, tiek komercinio verslo vystymo, taip pat santykių su suinteresuotomis šalimis ir reguliuojančiomis institucijomis bei didelių projektų valdymo srityse.
  1. Rimavičius yra strateginio lygmens finansų profesionalas, turintis patirties susijungimo ir įsigijimo veiklose, kapitalo pritraukimo projektuose, įskaitant „Ignitis grupės“ IPO ir Žaliųjų obligacijų emisijas. Prieš prisijungdamas prie „Ignitis grupės“ jis kaupė patirtį investicinės bankininkystės ir finansų srityse, dirbdamas tarptautinėse įmonėse, tokiose kaip „Swedbank“, EY ir „Telia“.

Vilniaus kogeneracinė jėgainė nuo 2021 m. iš komunalinių atliekų gamina šilumą ir elektros energiją. Atliekų jėgainė per metus sutvarko ir energija paverčia apie 160 tūkst. tonų komunalinių atliekų, o biomasės jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. tonų biomasės.

Užbaigus VKJ biomasės bloko statybas VKJ bus viena moderniausių tokio tipo kogeneracinių jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektros galia sudarys 93 MW, o šiluminė galia – 239 MW. 

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU