Lt En
Pradžia
en

Pradedamas rangos konkursas Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboms

Pradedamas rangos konkursas Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboms

UAB Vilniaus kogeneracinė jėgainė, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, pradeda procedūras, reikalingas viešajam pirkimui biokuro ir atliekų jėgainių statybos rangovui atrinkti – viešai anglų ir lietuvių kalbomis skelbiama preliminari techninė specifikacija konkurso dalyviams.

Susipažinti su Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbų techninių specifikacijų projektu ir pateikiamais dokumentais galite paspaudę šią nuorodą.

Vilniuje planuojamą kogeneracinės jėgainės kompleksą sudarys apie 18 MW elektrinės galios ir atitinkamai apie 53 MW šiluminės galios atliekas bei apie 70 MW elektrinės galios ir atitinkamai apie 174 MW šiluminės galios biokurą naudojantys didelio efektyvumo kogeneraciniai įrenginiai. Ekspertų analize pagrįsta optimali jėgainės galia buvo nustatyta įvertinant elektros, šilumos ir kuro rinkas bei technologinius, aplinkosauginius ir statybvietę charakterizuojančius aspektus. Pasirinktas optimalus sprendinys neviršija Nacionalinėje šilumos ūkio plėtros programoje nustatytų maksimalių ribų (Vilniuje maksimali kogeneracinės jėgainės elektrinė galia neturi viršyti 145 MW, o šiluminė –240 MW).

Numatoma, kad tarptautinį viešąjį pirkimą laimėjęs rangovas kogeneracinių jėgainių komplekso statybos darbus įgyvendins rangos sutarties „iki rakto“ principais.

Potencialūs rangovai susipažinti su pateikiama informacija, kurioje apibrėžti pagrindinai techniniai reikalavimai ir funkcinės jėgainės savybės, gali centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, taip pat internetinėje svetainėje www.kogen.lt.

Užtikrins patikimą ir saugų veikimą

Vilniuje vykdant projektą aplinkosauga yra vienas iš svarbiausių prioritetų. Projekto įgyvendinimas numatytas sklype, esančiame Jočionių g. 13, kuriame yra sutelkta visa reikalinga infrastruktūra prisijungti prie elektros, šilumos tinklų, taip pat sklypas turi reikalingą prieigą prie geležinkelio ir magistralinių kelių. Prie pat būsimo jėgainių komplekso yra baigiami statyti Vilniaus regiono komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai, iš kurių išrūšiuotos atliekos uždaro tipo juostiniu transporteriu pasieks atliekų jėgainę.

Siekiant užtikrinti griežčiausių aplinkosauginių reikalavimų laikymąsi jau preliminariose pirkimo techninėse specifikacijose numatoma, kad kogeneracinėje jėgainėje bus įrengiami atskiri atliekas ir biokurą deginantys katilai ir tai leis ypač koncentruotą dėmesį sutelkti atliekų deginimo saugumui. Pagalbinės inžinerinės sistemos, tokios kaip šilumos tinklų cirkuliaciniai siurbliai, vandens paruošimo ūkis, suspausto oro sistema ir kt. bus projektuojamos bendros. Numatoma, kad atliekas ir biokurą naudojantys įrenginiai turės galimybę dirbti nepriklausomai vieni nuo kitų.

Kogeneracinių jėgainių projektą Vilniuje „Lietuvos energijos“ grupė šiuo metu įgyvendina savarankiškai, tačiau vėlesniuose projekto įgyvendinimo etapuose galimas partnerių pritraukimas.

Viešąjį pirkimą vykdys UAB Verslo aptarnavimo centras pagal UAB Vilniaus kogeneracinė jėgainė įgaliojimą. Vilniaus kogeneracinė jėgainė yra specialios paskirties bendrovė, kurią „Lietuvos energija“ įsteigė šio projekto įgyvendinimui.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU