Lt En
Pradžia
en

Teismas dar kartą patvirtino – VKJ nėra skolinga „Rafako“ subrangovams

Teismas dar kartą patvirtino – VKJ nėra skolinga „Rafako“ subrangovams

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) laimėjo dar vieną ginčą su Lenkijos katilų gamintojo „Rafako“ pasitelkta subrangove. 2022 m. rugpjūčio 23 d. sprendimu Vilniaus apygardos teismas atmetė „AXIS Tech“ ieškinį VKJ.

Teismas atmetė „Rafako“ subrangovės „AXIS Tech“ reikalavimus dėl daugiau negu 1,7 mln. eurų sumos iš VKJ priteisimo.

Teisminio proceso pradžioje „AXIS Tech“ iš VKJ reikalavo daugiau kaip 5 mln. eurų sumos. Savo reikalavimus „AXIS Tech“ sumažino po to, kai VKJ pastangų dėka prie bylos buvo prijungti dokumentai, patvirtinantys, kad „AXIS Tech“ yra įtrauktas kaip vienas „Rafako“ kreditorių Lenkijos bendrovės restruktūrizavimo procese.

„Džiaugiamės, kad teismas dar vienu sprendimu patvirtino mūsų poziciją ir tai, ką teigėme ir  anksčiau –  ne VKJ, bet Lenkijos „Rafako“ yra atsakinga už atsiskaitymą su a biokuro jėgainės projekte dirbusiais subrangovais, tad sprendimą vertiname pozityviai“, - sako VKJ vadovas Mantas Burokas.

Teismas sprendime konstatavo, kad ieškinys buvo pareikštas ne tam atsakovui ir kad atsiskaityti su „AXIS Tech“ VKJ neturėjo nei teisinio, nei faktinio pagrindo.

2020 m. pabaigoje VKJ buvo priversta nutraukti sutartį su biokuro įrenginius stačiusia generaline rangove „Rafako“, nes ši dėl restruktūrizacijos tapo nepajėgi projekto įgyvendinti finansiškai ir techniškai. Dalis „Rafako“ subrangovų nepagrįstai siekė iš Lenkijos bendrovės neatgautas lėšas atgauti tiesiogiai iš VKJ, nors tam nebuvo jokio teisinio pagrindo.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija jau nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU