Lt En
Pradžia
en

Vilniaus kogeneracinė jėgainė pasirašė sutartį dėl statybų valdymo paslaugų

Vilniaus kogeneracinė jėgainė pasirašė sutartį dėl statybų valdymo paslaugų

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) pasirašė sutartį dėl biokuro katilinės ir biokuro ruošos ūkio projektavimo ir statybos valdytojo paslaugų su konkurso nugalėtoju, tiekėjų grupe „Ramboll Polska Sp. z o.o.“ ir „Ramboll Danmark A/S“. Pasirašytos sutarties vertė beveik 1,4 mln. eurų.

Sutartis bus vykdoma trimis etapais. Pirmas etapas apims pasirengimo ir planavimo, antras – projektavimo, statybų ir paleidimo-derinimo valdymo, o trečias – ekspertines techninio vertinimo paslaugas. Trečio etapo paslaugų bendrovė nėra įsipareigojusi įsigyti.

„Ši sutartis – svarbus žingsnis Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro įrenginių vystymo etape. Statybos valdytojas padės mums užtikrinti efektyvų statybos darbų valdymą ir rangovų tarpusavio koordinavimą. Baigę sutartyje numatytus darbus mes pasieksime nominalų jėgainės pajėgumą ir energiją gaminsime ne tik iš komunalinių atliekų, bet ir biokuro“, – sakė VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.

Naujos sutartys sudaromos po to, kai VKJ nutraukė sutartį su restruktūrizuojama viena didžiausių Europoje Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi finansiškai ir techniškai užbaigti darbus. Artimiausiu metu numatoma pasirašyti dar 7 sutartis dėl įrangos tiekimo, statybos, montavimo ir paleidimo-derinimo rangos darbų.

Apie VKJ

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia – apie 240 MW.

Jėgainėje energija nuo praeitų metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama daugiau kaip 400 tūkst. t biokuro. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU