Lt En
Pradžia
en

Vilniaus kogeneracinei jėgainei suteiktas tarptautinis aplinkosaugos sertifikatas

Vilniaus kogeneracinei jėgainei suteiktas tarptautinis aplinkosaugos sertifikatas

Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) suteiktas tarptautinis aplinkosaugos ISO 14001 sertifikatas. Jėgainė yra pirmoji Lietuvoje atliekas energijos gamybai naudojanti įmonė, kuriai suteiktas šis sertifikatas, įrodantis, kad VKJ laikosi tvaraus požiūrio į aplinkosaugos valdymą.  

2022 m. sausio 31 dieną trims metams suteiktas sertifikatas patvirtina Vilniaus kogeneracinės jėgainės poveikio aplinkai mažinimą, veiklos kokybės gerinimą, atsižvelgiant į aplinkosaugos aspektus. Sertifikatas patvirtina aukščiausiojo lygmens vadovų stiprų įsipareigojimą integruoti aplinkosaugos valdymą į verslo procesus ir nustatyti visas grėsmes aplinkosaugos valdymui per visą atliekų deginimo jėgainės tarnavimo ciklą. 

„Ignitis Grupės“ įmonės, laikydamosi grupės tvarumo tikslų, nuo 2021 m. liepos 1 dienos išplėtė žaliųjų reikalavimų apimtis vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, kuriais siekia įsigyti prekes, paslaugas ar darbus, darančius kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. O šis sertifikatas yra praktinis veiklos integralumo pavyzdys.  

Su ISO 14001 sertifikatu galite susipažinti čia: ISO 14001. 

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW. 

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Atliekų jėgainė per metus sutvarko ir energija paverčia  160 tūkst. tonų komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. tonų biokuro. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU