Lt En
Pradžia
en

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje – sėkmingi biokuro katilų hidrauliniai bandymai

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje – sėkmingi biokuro katilų hidrauliniai bandymai

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (VKJ) atlikti sėkmingi biokuro katilų hidrauliniai bandymai, kurių rezultatai patvirtina įrenginių kokybę, atitiktį darniesiems Europos standartams ir tinkamumą saugiai eksploatacijai.

„Atlikti bandymai parodė, kad biokuro katilų kokybė praėjus ilgam konservavimo periodui tinkama ir tai leidžia mums užbaigti visus biokuro katilų ir susijusių technologinių sistemų montavimo darbus. Po šių bandymų, galima sakyti, kad rangos darbai pereina į užbaigiamąjį etapą, kuriuos įgyvendinus jėgainėje energija bus pradėta gaminti ir iš biokuro“, – sako VKJ vadovas Mantas Burokas.

Hidraulinių bandymų metu į katilų sistemą patiekiamas vanduo, taip sukeliant slėgį ir išbandant, ar įranga įrengta tinkamai, ar ji yra sandari ir saugi naudoti. VKJ atlikti bandymai patvirtino, kad biokuro katilai yra sandarūs ir galės saugiai gaminti šilumos energiją.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. t. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU