Lt En
Pradžia
en

Vilniaus kogeneracinė jėgainė baigė biokuro jėgainės procesų valdymo ir automatizavimo sistemų pirkimą

Vilniaus kogeneracinė jėgainė baigė biokuro jėgainės procesų valdymo ir automatizavimo sistemų...

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ), tęsdama modernių šilumos gamybos pajėgumų plėtros projektą Vilniaus centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje, pabaigė procesų valdymo ir automatizavimo sistemų darbų pirkimą. Laimėjusį pasiūlymą pateikė UAB „Axioma servisas“. Pasiūlymo vertė daugiau kaip 1 mln. eurų. Konkurso laimėtoja atliks biokuro deginimo įrenginio ir biokuro ruošos ūkio technologijos procesų valdymo ir automatizavimo kabelių sistemų įrengimo ir paleidimo-derinimo darbus.

Sutartis bus sudaroma ne anksčiau nei praėjus sutarties sudarymo atidėjimo terminui, t.y. kovo 9 d. Pagal planuojamą pasirašyti sutartį rangovas įrengs visas biokuro deginimo įrenginio ir biokuro ruošos ūkio technologijai skirtas automatikos sistemų kabelines konstrukcijas ir paklos automatikos sistemai skirtus kabelius. Darbus planuojama atlikti per beveik 9 mėn.

„Nuosekliai tęsiame biokuro jėgainės projekto įgyvendinimą, sėkmingai baigėme dar vieną konkursą, o greitu metu planuojame pasirašyti dar dvi labai svarbias šiam projektui sutartis. Taigi, netrukus šis projektas turėtų pereiti į finalinę stadiją, kurią užbaigus biokuro jėgainė bus paruošta šilumos ir elektros energijos gamybai“, – sako VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.

Pirkimas įvykdytas po to, kai VKJ nutraukė sutartį su buvusiu rangovu – restruktūrizuojama didžiausia Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi užbaigti darbus.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. t. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU